POLSKA MISJA KATOLICKA SINGEN

Pielgrzymki, wycieczki

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW POŁUDNIOWEJ FRANCJI

- ARS - PARAY LE MONIAL - NEVERS - ROCAMADOUR -

- LOURDES - CARCASSONNE - AVIGNON - LA SALETTE -

***

ORGANIZATOR:

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O.

ul. Ks. J. Popiełuszki 2d,

32-050 skawina

tel. +48 12 276 24 39,

+48 791 992 802

E-Mail: ORLANDO@ORLANDO.COM.PL

oraz

Polska Misja Katolicka Singen

tel. 0172 843 79 72 (ks. Łukasz Kurmaniak)

***

TERMIN:

13-20 kwietnia 2024 r. (8 dni)

***

CENA:

950 €  (na konto bankowe) + 130 € (płatne u pilota wycieczki)

***

PROGRAM:

Dzień 1: WYJAZD Z NIEMIEC - ARS

O ustalonej godzinie (bardzo wczesne godziny ranne) spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Wyruszymy do Ars - miasta położonego niedaleko Lyonu i związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza", czyli św. Jana Marii Vianney'a. Nawiedzimy Bazylikę św. Sykstusa, gdzie w przeszklonym relikwiarzu, w bocznej kaplicy, umieszczono ciało Świętego Proboszcza. Zobaczymy konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z jego sercem oraz plebanię, w której spędził 41 lat życia, niezmienioną od czasów jego posługi. Wieczorem przyjedziemy do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: PARAY LE MONIAL - NEVERS

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. Przyjedziemy do Paray Le Monial. Wizyta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, historia objawień Małgorzaty Alacoque. Następnie udamy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta Soubirous. Zwiedzimy muzeum i grotę. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Rocamadour. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: ROCAMADOUR - LOURDES

Rano śniadanie, po którym udamy się do Rocamadour - miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny. To miejsce wyjątkowe. Tu, według legendy, w czasach po śmierci Chrystusa, z Ziemi Świętej przybył św. Zacheusz i założył swoją pustelnię. Dalej wyjedziemy w kierunku południowej Francji do Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu blisko bazyliki, obiadokolacja. W miarę możliwości wieczorem uczestniczyć będziemy w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: LOURDES

Rano śniadanie. Cały ten dzień spędzimy w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes, gdzie ponad 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i najbliższych. Rano przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona św. Bernadeta, celę więzienną „Le Cachot", w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi" jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu dla chętnych kąpiel (nabożeństwo obmycia wodą z cudownego źródełka) i uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Wieczorem obiadokolacja. Po niej weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: LOURDES

Rano, po śniadaniu, spędzimy czas w Sanktuarium. Każdy będzie mógł wykorzystać ten czas w dowolny, najlepszy dla siebie sposób. Dla chętnych wycieczka fakultatywna: przejedziemy komunikacją miejską do stacji kolejki, która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes (dodatkowo płatne). Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium. Z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argeles-Gazost - (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po niej zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: CARCASSONNE - AVIGNON

Rano śniadanie, Rano śniadanie. Po drodze zatrzymamy się w Carcassonne. Miasto należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków warownych we Francji. W 1997 roku zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru urokliwymi ulicami miasteczka zobaczymy okazałą fortecę, podwójne mury miejskie z basztami, zamek książęcy oraz Bazylikę Św. Nazariusza. Następnie przejedziemy do Avignon, które było siedzibą papieży w latach 1309 - 1377, w czasie tzw. niewoli awiniońskiej. Spacerując po średniowiecznej starówce zobaczymy słynny Pałac Papieski i most St. Benezet (z zewnątrz). Nawiedzimy katedrę Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży. W katedrze znajdują się m.in. grobowce papieży Jana XXII i Benedykta XII. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: SAINT MAXIMIN ET LA SAINTE BAUME - LA SALETTE

W godzinach rannych po śniadaniu, udamy się do Saint-Maximin-et-la-Sainte-Baume, niegdyś jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych średniowiecznej Europy, do którego przybywali jako pątnicy papieże, a także królowie Francji i Anglii. Wszystko ze względu na znajdujący się tu Trzeci Grób Chrześcijaństwa. W krypcie pod monumentalną Bazyliką św. Magdaleny znajdują się groby i relikwie kolejnych Przyjaciół Jezusa: św. Marii Magdaleny, św. Maksymina, św. Zuzanny. Następnie przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 metrów n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. Matka Boża wybrała to miejsce, aby objawić się dzieciom Melanii i Maksymowi. Według relacji dzieci była to kobieta niezwykłej piękności, siedząca wewnątrz jasnej kuli. Podczas pobytu w Sanktuarium nawiedzimy Bazylikę oraz drogę krzyżową, która powstała w miejscu, w którym Matka Boża szła z dziećmi przekazując swoje orędzie. Wieczorem zakwaterujemy się w hotelu, następnie obiadokolacja, po której będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 8: POWRÓT DO NIEMIEC

Rano śniadanie, ostatnie chwile na La Salette. Wyjazd w drogę powrotną do Niemiec. Powrót do Misji w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

***

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele;
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami) - na La Salette w Domu Pielgrzyma;
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami;
 • opiekę doświadczonego pilota;
 • przedstawiony program pielgrzymki;
 • podatek VAT.

***

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 130 EUR/osoba - płatne u pilota w autokarze. Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel;
 • napojów do obiadokolacji;
 • ewentualnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem na Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (65 EUR/os. - płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę;
 • wydatków własnych;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

***

WAŻNE INFORMACJE:

 • Data przygotowania oferty: 11.10.2023;
 • Wymagany dokument do odbycia podróży: DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT;
 • Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;
 • Cena przygotowanej oferty została skalkulowana w dniu 11.10.2023 r. według obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji;
 • Gwarantujemy rezerwację mszy świętych na trasie zwiedzania;
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
 • Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacia/informacie-dla-podrozuiacvch.   

***********************************************************************************************

"ŚLADAMI ŚW. PAWŁA" - SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA NA MALTĘ

***

TERMIN:

18-25 września 2024 r. (8 dni) 

***

CENA:

1330 € (na konto bankowe) + 100 € (płatne u pilota wycieczki)

***

PROGRAM:

Dzień 1:  Wylot z Zurychu, MARSAXLOKK – BLUE GROTTO

Zbiórka na lotnisku w Zurychu. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot na Maltę o godzinie 11:40. Lądowanie o godzinie 13:50. Transfer. Tego dnia odwiedzimy jeszcze Marsaxlokk - najdłuższą wioskę rybacką w kraju. Przejedziemy na południowe wybrzeże wyspy, gdzie podziwiać będziemy panoramę Blue Grotto – system jaskiń składający się z sześciu sal, z których Błękitna Grota jest największą i najbardziej imponującą. Woda w grocie jest bardzo czysta, w słońcu mieni się błękitem nieba. Jeśli warunki pogodowe i aktualny stan bezpieczeństwa na morzu pozwolą, jest możliwość wpłynięcia do Blue Grotto niewielkimi łodziami motorowymi (dodatkowo płatne). Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Wieczorem przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  MDINA – RABAT – MOSTA

Rano po śniadaniu wyruszymy do Mdiny – dawnej stolicy wyspy, nazywanej Cichym Miastem, gdzie mury w kolorze piaskowca oraz wąskie uliczki tworzą niesamowity klimat. Podczas spaceru po zabytkowym miasteczku nawiedzimy Katedrę św. Pawła. Będzie również możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Następnie udamy się do pobliskiego Rabatu. Główną pielgrzymkową atrakcją tego miasteczka jest Kościół i Grota św. Pawła, gdzie Apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 roku. Po drodze zobaczymy miejscowość Mosta, gdzie znajduje się kościół z jedną z największych kopuł na świecie. Zobaczymy również ogrody St. Anton’s Gardens. Wieczorem powrócimy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:  ODPOCZYNEK/PLAŻOWANIE

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek/plażowanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4:  VALETTA

Po śniadaniu przejedziemy do Valletty – stolicy Malty. Na początku zobaczymy Ogrody Barracca, które znajdują się na górnej kondygnacji Bastionu św. Piotra i Pawła – pierwszych fortyfikacji miasta, dalej Auberge de Castilla – miejsce zamieszkania rycerzy zakonnych kawalerów maltańskich, Katedrę św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Katedra to pierwszy kościół zakonu joannitów. Spacerując po stolicy dojdziemy do kościoła św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się jego relikwie. Zobaczymy również Pałac Wielkiego Mistrza i poznamy historię Kawalerów Maltańskich. Wieczorem powrócimy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  WYSPA GOZO (XEWKIJA, TA PINU, VICTORIA, XLENDI)

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę na Gozo. To niezwykle piękne miejsce, bogate w niepowtarzalne krajobrazy. Według legendy, Odyseusz zwabiony przez nimfę Kalipso spędził tu aż 7 lat. Na wyspę przepłyniemy promem. Podczas rejsu podziwiać będziemy wyspę Comino. Po przypłynięciu na Gozo, przejedziemy do miejscowości Xewkija. Tu nawiedzimy kościół św. Jana, zwany Rotundą. To największy kościół na Gozo i widoczny z każdego miejsca wyspy. Dalej proponujemy panoramiczny objazd. Przejedziemy do punktu widokowego nad jaskinią Kalipso, następnie krótka wizyta na pięknej plaży Ramla. Kolejno nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Ta Pinu, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty. Z sanktuarium wiąże się wiele świadectw i cudów, a we wnętrzu można zobaczyć tablice nagrobne osób, które były świadkami objawień maryjnych. Po południu zwiedzimy również Victorię – „stolicę” wyspy Gozo, gdzie znajduje się imponująca cytadela. Dawniej chroniła mieszkańców przed najeźdźcami, a dziś to muzeum oraz największa atrakcja turystyczna na wyspie. Na zakończenie dnia krótki pobyt i chwila wytchnienia w Xlendi – miasteczku położonym nad lazurową zatoką o budowie fiordu. Po zakończonym zwiedzaniu powrót promem na Maltę do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: REJS WOKÓŁ WYSPY ŚW. PAWŁA

Po śniadaniu przejedziemy nad Zatokę św. Pawła, gdzie zobaczymy miejscowy kościół. Następnie proponujemy rejs łodzią po Zatoce św. Pawła skąd można zobaczyć niewielkie, skaliste i bezludne wyspy św. Pawła, czyli miejsce ocalenia Apostoła po przybyciu na Maltę (rejs będzie możliwy przy dobrych warunkach na morzu). Po południu przejedziemy do lokalnego gospodarstwa (lokalna winnica, gaj oliwny lub gospodarstwo rolno-warzywne). Zwiedzanie miejsca oraz lunch. Następnie wrócimy do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:  TRZY MIASTA – POŁUDNIE MALTY POWRÓT DO ZURYCHU

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy do Birgu, zwanego Vittoriosa. To dawna wioska rybacka, która położona była u podnóży zamku Castell’a Mare. W XVI wieku Joannici, którzy przybyli na Maltę, osiedlili się tu, ufortyfikowali miejsce i założyli stolicę. Podczas spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy Pałac Inkwizytora oraz kościół św. Wawrzyńca. Kontynuując zwiedzanie przez trzecie miasto (Cospicua) przejedziemy do Senglea, na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać zatokę Grand Harbour. Ten Wielki Port był wykorzystywany już w starożytności, kiedy to znajdował się pod panowaniem rzymskim i fenickim. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa. Bezpośredni przelot do Zurychu o godzinie 20:00. Lądowanie w Zurychu o godzinie 22:20. Zakończenie pielgrzymki.

***

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie: Zurych – Malta – Zurych, bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 8 kg, bagaż podręczny osobisty o wymiarach 40x30x10 cm, bagaż rejestrowany do 23 kg, odprawa, opłaty paliwowe
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 6 noclegów w hotelu o lokalnej kategoryzacji 4* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami) – pokoje od strony dziedzińca (bez widoku na morze)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • lunch w szóstym dniu
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę przewodnika lokalnego (polskojęzyczny lub anglojęzyczny)
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 PLN)
 • podatek VAT

***

CENA NIE ZAWIERA:

 • pozostałych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków – łącznie około 100-120 EUR/os.– zbierane przez pilota grupy. Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Zurychu
 • napojów do obiadokolacji
 • wycieczka fakultatywna – rejs małymi motorówkami do Blue Grotto – około 8-10 EUR/ 1 osobę
 •   ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (90 EUR/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)  
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie; w zależności od liczby pokoi jednoosobowych – 280-380 EUR)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

***

WAŻNE INFORMACJE:

 • Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 • Oferta  została przygotowana na dzień 08.11.2023 r. według obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. W przypadku wzrostu tych cen, cena może ulec rekalkulacji.
 • Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 • Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów, zmiany opłat paliwowych
 • Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
 • Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki. 
 • Data przygotowania oferty: 08.11.2023 r. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.